KALENDER

Klicka på ortsnamnen för att se var förtruppen med Annika Spalde startar sina planderade dagsetapper. Vi fyller på med exakta adresser allteftersom under sommaren.

Vill du göra en dagsvandring tillsammans med oss? Anslut då till vår morgonsamling på den angivna platsen kl. 9:00 på morgonen. Anmäl gärna ditt deltagande här>>

18 juli Anslutningsfest i Vadstena


VECKA 1 SWEDEN

19 juli Vadstena-Rogslösa

20 juli Rogslösa-Ödeshög

21 juli Ödeshög-Stava

22 juli Stava-Gränna

23 juli Gränna-Wettershus (Fridays for Future)

24 juli Wetters hus-Kaxholmen

25 juli Kaxholmen (Vilodag)


VECKA 2 SWEDEN

26 juli Kaxholmen-Jönköping

27 juli Jönköping-Månsarp

28 juli Månsarp-Byarum

29 juli Byarum-Tallnäs 

30 juli Tallnäs (Fridays for Future)
31 juli Tallnäs-Nydala

1 aug Nydala (Vilodag)


VECKA 3 SWEDEN

2 aug Nydala-Värnamo
3 aug Värnamo-Dörarp
4 aug Dörarp-Ljungby
5 aug Ljungby-Södra Ljunga

6 aug Södra Junga-Traryd (Fridays for Future)
7 aug Traryd-Markaryd

8 aug Markaryd (Vilodag)

VECKA 4 SWEDEN
9 aug Markaryd-Skånes Fagerhult
10 augSkånes Fagerhult-Örkeljunga
11 aug Örkeljunga-Klippan
12 aug Klippan-Kågeröd

13 aug Kågeröd-Tågarp (Fridays for Future)
14 aug Tågarp-Landskrona

15 aug Landskrona (Vilodag)


VECKA 5 SWEDEN
16 aug Landskrona-Barsebäck
17 aug Barsebäck-Bjärred

18 aug Bjärred-Lund
19 aug Lund-Arlöv

20 aug Arlöv-Malmö (Fridays for Future)
21 aug Malmö-København

22 aug København (Vilodag)

VECKA 6 DENMARK
23 aug København-Taasrup

24 aug Taastrup-Roskilde
25 aug Roskilde-Saerlöse
26 aug Saerlöse-Ringsted

27 aug Ringsted-Skelby(Fridays for Future)
28 aug Skelby- Næstved

29 aug Næstved (Vilodag)

VECKA 7 DENMARK
30 aug Næstved-Lundby
31 aug Lundby-Vordingsborg
1 sep Vordingsborg-Guldborg
2 sep Guldborg-Saxköbing

3 sep Saxköbing-Maribo (Friday for Future)
4 sep Maribo (Vilodag)

5 sep Maribo (Vilodag)

VECKA 8 GERMANY
6 sep Maribo-Rödby

7 sep Rödby-Puttgarten
8 sep Puttgarten-Burg auf Fehmarn
9 sep Burg auf Fehmarn-Neukirchen

10 sep Neukirchen-Cismar (Fridays for Future)
11 sep Cismar-Neustadt

12 sep Neustadt (Vilodag)

VACKA 9 GERMANY
13 sep
Neustadt-Klingenberg
14 sep Klingenberg-Lübeck
15 sep Lübeck-Reinfeld
16 sep Reinfeld-Bad Oldesloe

17 sep Bad Oldesloe-Kloster Nütchau (Fridays for Future)
18 sep Kloster Nütchau-Nahe
19 sep Nahe (Vilodag)

VECKA 10 GERMANY
20 sep Nahe-Poppenbüttel

21 sep Poppenbüttel-Hamburg

22 sep Hamburg (Vilodag)
23 sep Hamburg (Vilodag)

24 sep Hamburg (Fridays for Future)

          kvällståg Hamburg-Münster 

25 sep Münster (Anslutningsfest med Geht doch!)
26 sep Münster-Nordwalde

VECKA 11 GERMANY/NETHERLANDS

27 sep Nordwalde-Steinfurt
28 sep Steinfurt-Ochtrup
29 sep Ochtrup-Gronau

30 sep Gronau-Hengelo

1 okt Hengelo-Markelo (Fridays for Future)
2 okt Markelo-Colmschate
3 okt Colmschate-Twello

VECKA 12 NETHERLANDS
4 okt Twello-Apeldoorn

5 okt Apeldoorn-Voorhuizen
6 okt Voorhuizen-Amersfoort-Hoogland
7 okt Amersfoort-Hoogland-Zeist

8 okt Zeist-Maarssen (Fridays for Future, Amsterdam)

9 okt Maarssen-Amsterdam-Zuidost
10 okt Amsterdam-Zuidost-Hoofddorp


VECKA 13 UNITED KINGDOM

11 okt Amsterdam-Newcastle (Ferry)

12 okt Newcastle-Bedlington Station

13 okt Bedlington Station-Cresswell
14 okt Cresswell-Alnmouth
15 okt Alnmouth-Beadnell (Fridays for Future)
16 okt Beadnell-Belford

17 okt Belford-Holy Island, Lindisfarne

VECKA 14 UNITED KINGDOM

18 okt Holy Island, Lindisfarne-Berwick-upon-Tweed

19 okt Berwick-upon-Tweed-St Abbs
20 okt St Abbs-Cockburnspath
21 okt Cockburnspath-Dunbar
22 okt Dunbar-Athelstanford (Fridays for Future)

23 okt Athelstanford-Prestonpans
24 okt Prestonpans-Edinburgh/Polwart  (Vilodag) 

VECKA 15 UNITED KINGDOM

25 okt Edinburgh/Polwart-Livingston
26 okt Livingston-Eastfield
27 okt Eastfield-Coatbridge
28 okt Coatbridge-Glasgow City
29 okt
Glasgow (Fridays for Future)

VECKA 16-17 GLASGOW COP26


Med reservation för förändringar.